Hint Kınası Dövme Yapımı

Hint Kınasının hangi ağaçtan elde edildiği ve eski yıllardaki kullanımından bir önceki  Geçici Dövme Nedir adlı yazımızda detaylıca bahsetmiştik. Şimdide Hint Kınası Geçici Dövme yapımında kullanılan malzemeleri nasıl yapılacağını ve uygulama sonrasında bilmeniz gereken şeyleri sizlerle paylaşacağız.

Dövme yaptırmak gerçekten uzun düşünceler sonunda verilecek bir karar. Dövmenizi yaptırmanız içinse işini gerçekten iyi yapan dövme sanatçıları ile çalışmanız gerekiyor. Enfeksiyon ve diğer sağlık sorunlarına karşı  korunmak için bu tip dövmeleri yaptıracağınız yeri seçmeniz gerekiyor. Yaptırdığınız kalıcı dövmeyi sildirmek içinse yaptırmaktan daha çok acı çekmeniz ve bunun üstüne bir o kadar da para  harcamanız gerekiyor.Bunun yerine zahmetsiz ve maliyetsiz olan geçici dövmeleri kullanabilirsiniz.Geçici dövmeler arasında popüler olan Hint Kınası Dövme Yapımı ‘nı inceleyelim ve öğrenelim.

1 ● Tasarımızı Bulun

Hint Kınası Dövme Yapımı-Tasarım
Hint Kınası Dövme Yapımı-Tasarım

Hint Kınasıyla yapacağınız geçici dövme için öncelikle bir tasarım bulmanız gerekiyor.Hint Kınasıyla yapılan dövmeler çoğunlukla birbirine benzer olup Floral desenleri içerisinde barındırırlar.İster kendi tasarımınızı kullanın isterseniz de kına dövme şablonları arama sorgusu ile Google Görseller üzerinde bir arama gerçekleştirin !

2 ● Tasarımızı Çizin

Hint Kınası Dövme Yapımı-Çizim
Hint Kınası Dövme Yapımı-Çizim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beğendiğiniz bir dövme şablonu bulduysanız sıra çizimde.Elinize bir kurşun kalem ve temiz bir sayfa alın.Dövmenizin boyutlarına göre sayfa boyutunuzu ayarlayın.Özellikle kurşun kalemi seçin böylece hata yaparsanız silebilir ve dövmenizi çizerken aynı zamanda zihninizi de dinlendirirsiniz.

3 ● Tasarım Şablonu

Hint Kınasıyla Dövme Yapacağınız yer eğer eliniz ise elinizi kağıt üzerine koyun ve kalem ile elinizin şablonunu çıkartın.Eğer dövmenizi başka bir yere yapacaksanız o bölgeye uygun ölçekte bir kağıda çiziminizi yapın.

4 ● Çizime Başlama

Eliniz için tasarladığınız bir şablonda merkez kısmı genelde mandala ve çiçek figürleri içerir beğendiğiniz herhangi bir tasarımı şablonda bulunan merkez bölgeye çizmeye başlayın.

Eliniz için merkez kısımda bulunan çizimi tamamladıktan sonra parmaklarınıza da  sevdiğiniz motifleri çizmeye devam edin.

4 ● Kınayı Hazırlayın 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malzemeleri toplayın.Hint Kınası Geçici Dövme için bazı basit malzemeleri edinmeniz gerekiyor.Edinmeniz gereken malzemeler şu şekilde:Kına tozu,iki adet siyah poşet çayı,plastik poşet ,plastik sivri uçlu kap ve çay yapmak için su ısıtıcısı.Bunlara ek olarak dövmenizin son aşamasında kına kalıntılarını temizlemek için bir havluya ihtiyacınız olacak.Tüm malzemeleri topladıysanız kınayı hazırlamaya başlayabiliriz.

Bir bardak suyu su ısıtısına boşaltın ve su kaynadıktan sonra iki adet siyah poşet çayını içine atın daha sonra çayı soğumaya bırakın.Bunun için buzdolabını da kullanabilirsiniz.

Çayınızı hazırladıktan sonra 3-4 yemek kaşığı kına tozu ile 2 yemek kaşığı siyah çay karıştırılır.Bunu bir poşet içerisinde yapın ve kınanın siyah çay ile iyice karışmasını sağlayın.Bu karışım iki saat kadar bekletilmeli ve pasta kıvamı almalıdır.

Poşet içerisinde oluşan pasta kıvamındaki hamuru satın almış olduğunuz sivri uca sahip kabın içerisine boşaltın.Bu kabı hint kınasını cildinize uygularken kullanacaksınız.Tasarımınızın boyutuna göre şişeye aktaracağınız miktarı göz karaı olarak belirlemelisiniz.Arta kalan kına hamuru iki hafta kadar daha buzdolabında saklanabilir.

Bu işlemden sonra kaba aktardığınız hamuru hazırladığınız şablon üsteki çizimlerin üzerinden geçirin.Daha sonra hazır halde olan şablonunuzu elinizin üstüne koyup bir süre bekleyin.Ardından kağıdı yavaşça çekerek alın şablonunuz elinize geçecektir.

Bu işlem ardından elinizdeki desenler üzerine hazırlamış olduğunuz kaptaki hamurdan sıkın ve desenlerin belirgin hale gelmesini sağlayın.

Kınayı elinize uyguladıktan sonra en az iki saat bekleyin optimum siyah rengi alabilmesi için beş saat bekleniz yeterli olacaktır.Bu süre içerisinde kitap okuyabilir yada arkadaşlarınızla takılabilirsiniz…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeteri kadar bekledikten sonra elinize aldığınız nemli bir havlu ile elinizde kalan dövme kalıntılarını temizleyin.Artık dövmeniz hazır.Üç ile dört haftalık bir süre boyunca dövmenizi kullanabililirsiniz.

İndirim Geçici Dövme

İndirim Aboneliği

Size özel indirimlerimizden yararlanmak için mail adresinizi bize iletin !
üste-çık